Uwaga! Strona jeszcze przed konwersją na nowy serwer!
menu: ŚWIAT


TURCJA - 2012 - STRONA GŁÓWNA WYPRAWYO WYPRAWIE


Turcja to jednen z najbardziej niezwykłych krajów. To tu narodził się prorok Abraham, na górze Ararat osiadła Arka Noego, św. Paweł pochodził z Tarsu, a święty Mikołaj był biskupem Miry.

Podróżując przez Turcję dotarliśmy do miejsc znanych nam z mitów i sprawdziliśmy, że Ognie Chimery wciąż płoną. Odwiedziliśmy też niezwykłe miejsca: w Nemrut Dagi dotknęliśmy wieczności, w Kapadocji byliśmy wniebowzięci lecąc balonem i zachwycając się cudami natury, w Harran prawie kupiliśmy dom w kształcie ula, zaś w Göbekli Tepe zobaczyliśmy najstarszą świątynię świata.

Turcja okazała się fascynująca i piękna. Trzy tygodnie zleciały nam zbyt szybko, a jeszcze tyle zostało do odkrycia! Z pewnością tu powrócimy, tym bardziej, że naszych chłopców najbardziej urzekły baseny w hotelu Otium Eco i ich zdaniem to właśnie było najwspanialsze miejsce w całej Turcji!

Dziękujemy p. Kasim Sonkaya oraz wszystkim pracownikom Biura Radcy ds. Kultury i Turystyki Ambasady Turcji oraz p. Kaan Ergun i Wezyr Holidays za pomoc w przygotowaniu wyjazdu.

PODCZAS WYPRAWY ODWIEDZILIŚMY...


Przylot do Antalii i zwiedzanie miasta > Olympos > Ognie Chimery > przejazd do Demre > Zwiedzanie kościoła Św. Mickołaja w Demre i ruiny antycznej Myry > Przejazd do Kas > Z Kas płyniemy do zatopionego miasta Kekova > Przejazd z Kas do Pamukkale > Wieczorny przejazd do Selcuku > Selcuk i niezwykły Efez > Kusadasi - perła kurortów tureckich i ruiny w Klaros (Claros) > Wielki transfer z Kusadasi przez Izmir do Kapadocji > Kapadocja (skalne kościoły w Goreme, treking przez Red i Rose Valley, podziemne miasto Kaymakli, treking przez Ihlara Valley oraz skalny klasztor i katedra w Selime, lot balonem nad Kapadocją i w Dolinie Miłości, Zelve Open Air Museum, Cavusin i inne) > Żegnamy Kapadocję! Jemy najlepsze lody w Turcji i zdobywamy G. Nemrut. Nocleg w Kahta. > Nemrut Dagi o świcie, Arsemeia, spacer przez most Septymiusza Severa, wielka tama i pola bawełny > Przejazd do Sanli Urfa i wędrówka śladami Proroka Abrahama oraz Gobekli Tepe > Harran > Gaziantep - Muzeum Mozaik. Adana - największy meczet w Turcji. Tars - u Św. Pawła. Jaskinie Niebo i Piekło. Nocleg w Silifke. > Silifke - u św. Tekli. 1000 zakrętów do Side > Teatr w Aspendos > Przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

Wszystkie dni zobacz w fotoblogu...

FOTOKASTY Z WYPRAWY


FOTOBLOG wyprawy
..:: ZOBACZ FOTOBLOG ::..
Nasza książka!
W serii Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie wydawanej przez National Geographic jest książka o naszej Tureckiej wyprawie!Książka dostępna we wszystkich
dobrych księgarniach!
Kup w salonie lub zamów
nasze książki w EMPIKu!


Zobacz

Biuro Radcy ds. Kultury i Turystyki Ambasady TurcjiBiuro Podróży WEZYR Holidays