Strona GŁÓWNA
menu ¦WIATWyprawy Małego Podróżnika

EGIPT. Czas na piramidy! (I-2013)


Pogoda w Polsce nie rozpieszczała. Zimy nie było, były wirusy. Jak się rozpleniły wirusy przyszła zima by dobić zawirusowanych, a w Wigilię powiedziała PA!. Postanowili¶my więc wyjechać do Egiptu na dwa tygodnie. Dobrze, że nie na krócej bo pierwszy tydzień był chłodny, ale... chłodek w Egipcie to znakomity czas na zwiedzanie zabytków.

Hurgada to nasz baza wypadowa. Chcemy by chłopcy zobaczyli piramidy (Giza i Sakkara), Luxor i Karnak. Pobawili się na pustyni. Ogrzali ciepełkiem jakie mamy nadzieję znaleĽć by po powrocie w zdrowiu przetrwać resztę zimy.

Wyruszyli¶my 3 stycznia 2013. Wyjazd miał kilka odsłon ponieważ mieszkali¶my w all inclusive zgodnie z ofert± jak± każdy może sobie kupić np. w TUI, naszego partnera wyprawy ale też z tego all inclusive się wyrwali¶my by samodzielnie podróżować po Egipcie co wg. wielu jest niemożliwe. Okazało się możliwe chociaż jak to w Egipcie trzeba byc przygotowanym na wszystko.

Nasza samodzielna trasa obejmowała przejazd lokalnym autobusem z Hurgady do Kairu. Tam znaleĽli¶my hotel gdzie bylismy jedynymi turystami. Po Kairze gdzie oczywi¶cie odwiedzili¶my słynny Plac Tahrir oraz zrobili¶my wyprawę pod piramidy w Gizie i Sakkarze pojechali¶my poci±giem do Luxoru. Była to wyprawa jak Orient Expresem - 12 godzin jazdy, ale chłopcy byli zachwyceni. W Luxorze wszystko organizujemy sobie sami. Zwiedzamy Luxor i Karnak, pływamy feluk± po Nilu. Jedziemy na zachodni brzeg do ¶wi±tyń z Hatszepsut Temple na czele albo może na końcu.

Cech± charakterystyczn± naszych egipskich perygrynacji było bardzo mało turystów we wszystkich odwiedzanych miejscach. Pod piramidami w Gizie przez 4 do 5 godzin przewinęło się co¶ koło 100 turystów plus drugie tyle Egipcjan. W Sakkarze turystów z zagranicy było może z 10 oraz ok. 15 Egipcjan, którzy przyjechali jak już wyjeżdżali¶my. To było szokuj±ce!

Polecamy nasz fotoblog oraz artykuł dotycz±cy taniego internetu i rozmów telefonicznych w Egipcie. Zapraszamy!


A mówili, że taki duży ten Sfinks?!
Warto zobaczyć
ZOBACZCIE RÓWNIEŻ NASZˇ WYPRAWĘ NURKOWˇ - 2012FOTOKASTY Z NASZYCH NURKOWAŃ W EGIPCIE
FOTOBLOG

Naszym partnerem na wyprawie jest TUIMOBILNY INTERNET I TELEFON W EGIPCIE
Nasze porady - przeczytaj!