Strona GŁÓWNA
menu ŚWIAT


ŻEGLOWANIE W CHORWACJI pod banderą Blue Sails - lipiec 2012

Nasz kolejny wyjazd do Chorwacji był pod hasłem "aktywnie", a nawet "bardzo aktywnie". Wyprawę można podzielić na trzy części. Przede wszystkim tytułowa przygoda pod żaglami. Przez tydzień pływaliśmy pod banderą Blue-Sails na rodzinnym rejsie z Sibenika, który jest "Żeglarską Destynacją nr.1 na Świecie wg. National Geographic Magazine".

Blue-Sails wprowadził nową jakość dla rodzin żeglujących lub tych, którzy przygodę pod żaglami chcą zacząć - rejsy rodzinne. Na katamaranie płyną rodziny z dziećmi, którymi opiekuje się animatorka. Rodzice mogą odpocząć, a ponadto samo żeglowanie jest dostosowane właśnie do potrzeb dzieci.
Więcej czasu spędzamy na kąpieli w uroczych zatoczkach licznych wysp niż bujamy się na pełnym morzu.
Przeczytajcie koniecznie o żeglowaniu z dziećmi oraz ofertę Blue-Sail na rodzinne pływanie w Chorwacji.

Do dyspozycji mieliśmy piękny katamaran Lagoon 400. O przewadze katamaranu nad jednokadłubowcem chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Dla dzieci ideał domu na wodzie. Dużo miejsca do zabawy, nie buja, szybki z łatwym zejściem do wody.

Aby opisać gdzie pływamy sięgnijmy po słowa klasyka: dramaturga i prozaika Bernarda Shaw, który napisał: "W ostatnim dniu Tworzenia Świata Bóg zapragnął ukoronować swoje dzieło i stworzył Kornaty - z łez, gwiazd i tchnienia" - to świetnie tłumaczy dlaczego właśnie tam żeglowaliśmy.

Po zakończeniu rejsu przenieśliśmy się na wyspę Hvar do bazy nurkowej CN Nautica. To jest baza gdzie do Starego Gradu przyjeżdżają nurkujące rodziny. Jeżeli potrzeba to dziećmi zajmie się młoda kadra bazy i rodzice mogą wypłynąć na nurki. Baza jest tuż nad wodą więc młodzież może się chlapać w skalnych basenikach ale również organizowane są wieczorne atrakcje w bazie jak pokazy slajdów i filmów i środowy fish picnic kiedy płynie się do uroczej zatoczki z konikami morskimi gdzie chorwaccy przyjaciele serwują cevapcicze i ryby z rusztu.

Trzeci etap naszej wyprawy to poznawanie miejsc, których jeszcze nie widzieliśmy w Chorwacji. Druga część zwiedzania szlaków wokół Plitvickich Jezior, region Lika, pływanie po rzece Gacka, Mauzolem Tesli i oczywiście stolica kraju czyli Zagrzeb.

Wracając do Polski zatrzymujemy się jeszcze w słowackim Trenczynie. Pięknym mieście, wartym poświecenia mu chociaż ze 3 godzin.

Zapraszamy do foto blogu z wyprawy!


RAMOWY PROGRAM
DNI PIERWSZE


Dojazd do Mikulova w Czechach.
zobacz więcej...

REJS z BLUE-SAILS.com


Wypływamy pod banderą Blue Sails z Śibenika i pływamy na Kornatach. M.in. odwiedzimy Murter i wiele okolicznych wysp.

zobacz więcej...

NURKOWANIE z CN NAUTICA


Odwiedzamy bazę nurkową CN Nautica na Hvarze w Starim Gradzie.

zobacz więcej...

WIĘCEJ CHORWACJI


Zobaczymy kilka miejsc do których jeszcze nie dotarliśmy w Dalmacji.
zobacz więcej...NASZE FOTOKASTY Z CHORWACJI

CHORWACJA - Nurkowanie na wyspie Hvar z bazy CN NAUTICA w Starim Gradzie

Bez kreacji czyli snorklowanie w Chorwacji

Więcej fotokastów na naszym kanale na YouTube - zapraszamy!


FOTOBLOG wyprawy
..:: ZOBACZ FOTOBLOG ::..
Odnośniki

Blue-Sails.comCentrum Nurkowe NAUTICA
CHORWACKA Wspólnota Turystyczna


CHORWACJA na Wikipedii


Z lipcowym numerem National Geographic wyszła nasza książka z serii Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie tom: CHORWACJA.CHORWACJA Tylko 4.5 miliona mieszkańców ale 7 obiektów na liście UNESCO. Najsłynniejszy Chorwat to... Marco Polo (nie próbujcie im wmawiać, że urodził się w Wenecji - to kłamliwe plotki rozsiewane przez Włochów). Dla Polaków słynny jest też Goran Bregović (chociaż wybrał Serbię) a miłośnicy sportu krzykną, że tenisista Goran Ivanišević! Chorwacja to cudowne dalmatyńskie wybrzeże, kolorowe miasteczka i klimat śródziemnomorza.

A jak sami się reklamują? Zajrzyjmy na główną stronę internetową Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej:

Kraj z tysiącem wysp, cudowną przyrodą, bogatym dziedzictwem kulturowym, ze wspaniałymi, wielkimi ludźmi, którzy poprzez swoje dzieła na stałe wpisali Chorwację na mapę świata. Opowieść o kraju, którego piękno sławione jest już od najdawniejszych czasów - od Kasjodora piszącego o boskim życiu nadmorskich patrycjuszy, Dantego, który swoje nieśmiertelne wiersze pisał zachwycony widokami morskiego błękitu, aż do George'a Bernarda Shawa, który właśnie tutaj odnalazł raj na ziemi. Dla wielkich twórców Chorwacja zawsze była krainą prawdziwej inspiracji....