Strona GŁÓWNA
menu ŚWIAT


Wyprawy Małego Podróżnika: ŻEGLOWANIE W CHORWACJI pod banderą Blue Sails
lipiec 2012


Dzień 14 - Ostatni dzień na Hvarze!

Piękny był wczorajszy i jakże emocjonujący Fish Picnic! Dzisiaj dzień lenia. Musimy się wyspać, ale też sporo popracować. Ja sprawdzam zdjęcia i czy backup'y są zrobione, piszę blog. Ania pakuje nas tak, aby sprawnie ze wszystkim się rano zebrać bo na prom musimy zdążyć tak przed siódmą.

Najpierw więc śpimy, później pracujemy, a chłopcy mają swoje ukochane gry. Kiedy słoneczko robi się złote jedziemy do miasta. Musimy zrobić zakupy ale też chcemy pokazać miasto Ani bo jeszcze go dokładnie nie zwiedzała. Chłopcy też nie odpuszczają lodziarni, którą poznali i melonowe lody z czapą czekoladową są ich marzeniem.

Stari Grad jest uroczy! Im więcej spacerujesz po wąskich uliczkach wolnych od samochodów, bo nawet Smart się nie zmieści, tym bardziej ci się to miasto podoba im dłużej po nim spacerujesz. Nie ma spektakularnych budowli poza może pałacem Hektorovica ale w całości jest piękne. Na wielu fasadach znaleźć można ślady wielkiej przeszłości w postaci kartuszy herbowych. Zupełnie znienacka trafia się na place ze stylowymi knajpkami. Oczywiście im bliżej morza i mariny tym tych knajpek więcej.

O zachodzie słońca kiedy się zrobiło chłodniej trafiamy do hopsalni. To wielki podzielony na sekcje batut gdzie pani ma stopery i liczy klientom 10 minut za 10 kuna. Oczywiście Michał i Staś są świetnymi klientami i przepuścili na hopsalni sporo pieniędzy...

Na koniec trafiamy do bazy idąc wzdłuż nadbrzeża, które w dzień senne zaczyna żyć wieczorem. Pojawiaja się stoliki kawiarenek, ktrórych w dzień nawet by się nie wypatrzyło. W bazie kolejny wieczór ze slajdami. Tym razem Piotr Stós pokazuje jak jest na nurkowych safari w Egipcie. Do domu docieramy z prawie zasypiającymi chłopcami. Pakujemy wszystko i idziemy spać - budziki zadzwonią wcześnie rano....

ZDJĘCIA:


Tym razem chłopcy prowadzą Anię zaułkami Stari Gradu.


...


...


...


Wreszcie wychodzimy na nadbrzeże.


Pałac Hektorovica i...


...jego pomnik.


Kolejne widoki...


...z nadbrzeża.


Marina.


Jeden z licznych sklepów z artystycznymi pamiątkami.


Placyk z restauracją.


I na koniec dnia...


...HOPSALNIA!


...


...


Piotr opowiada o egipskich safari.


Znaczy się marketing jak makaron nawija nam na uszy...
Dobranoc!

Długo w nocy stuka w klawisze: Krzysztof; poprawia: Ania;
inspirują jak zwykle niezawodni Michaś i Staś.

.:. POPRZEDNI DZIEŃ .:. fotoblog menu .:. NASTĘPNY DZIEŃ .:.Dzień 14 - 12 lipca


Odnośniki

Strona główna wyprawyBlue-Sails.com


CHORWACKA Wspólnota Turystyczna


CHORWACJA na Wikipedii


Z lipcowym numerem National Geographic wyszła nasza książka z serii Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie tom: CHORWACJA.